15 Bin Sermaye İçin İş Fikirleri

15 Bin Lira Sermaye İçin İş Fikirleri

Girişimci ruha sahip birçok insanın bu ruhun dışında eksik olan durumları olabilmekte. Bu ise bu ruha sahip olmanın ötesinde nasıl bir çalışma alanı seçileceğidir. Sermaye de belli sınırlarda ise elbette ki bu konuda araştırmaya girmek ya da bir bilene sormak önemli olmaktadır.Bu yazımızda sizlere 15 bin lira ile yapılabilecek bazı iş fikirlerinden bazıları hakkında bilgi sunmuş bulunmaktayız.

Sermayeni  Sınırlı Olabilir, Bu Sizi Durdurmasın..

15 bin lira sermaye için iş fikirleri denildiğinde pek çok kişi için anlamdan uzak bir ifade olabilir fakat bu sermaye ile bile birçok iş yapılabilir ve eğer planlamanızı ve iş bilginizi geliştirirseniz ilgili sektörle ihya olmanız da oldukça yüksek bir oranda olacaktır. Öncelikle sermayeniz belli sınırlarda olduğu için iş mekanınızın kirasını da uygun maliyette tutabilmeniz önemli olacaktır. İkincisi de bu sermaye ile döndürülebilecek iş kollarlını keşfetmek. Bunlardan bazılarını aşağıda sizler için sıralamış durumdayız:

  • Baharat Bayilikleri: Baharat gerek gıda gerek bakımı gerekse sağlık alanı olmak üzere oldukça geniş kullanım alanı olan bir özelliktedir ve biz ülke coğrafyası olarak bu konuda oldukça şanslı bir konumdayız. Dünya baharat sektörünün 800 milyon euroluk bir içeriğe sahip olduğunu düşünürsek bu alanın ne kadar talep edilir olduğunu anlamamız daha da kolay olur düşüncesindeyiz. Baharat dükkanı için çok büyük mekana ihtiyacınız yok. Makul kira ve boyutlarda bir yer kiralayıp bu anlamda belli oranda da mal alımı için sermaye ayırmanız ile işe rahatlıkla başlayabilirsiniz. Yeriniz çok yol üstü değilse sosyal medya aracılığıyla ilgi çekici tanıtımlar yapıp da yine daha az maliyetle müşteri çekmeniz de olasıdır. Baharat bayilikleri ile temasa geçmeniz ise sizler için en tavsiye edeceğimiz yaklaşımlardan olacaktır.

 

  • Çiğ Köfte: Çiğ köfte özellikle günümüzde artan bir geniş kitle kullanımına sahip. Maliyeti de çok yüksek meblağlarda olmayıp çiğ köfte bayilikleri ile temasa geçmeniz durumunda gerek malzeme gerekse iş işleyişi anlamında destek de alabileceğiniz bir sektör özelliğindedir.

Leave a Reply