Küçük İlçelerde Yaşayanlar İçin İş Fikirleri

Hepimiz metropollerde, büyük şehirlerde yaşamıyoruz. Gerek işlerimiz, gerek ailevi gerekse ekonomik gerekçelerimiz ile farklı koşulları olan yerlerde yaşayan özelliklerdeyiz. Küçük ilçelerde de yaşamamız bizlerin ticaret anlamında güzel işlere imza atamayacağımız anlamına gelmez. Nihayetiyle büyük şehirlerin o kadar olanağı söz konusuyken yaz seçilen iş dalı ya da kitleye yönelik olmayan hizmet bizleri olumsuz ticari sonuçlarla yüz yüze getirmektedir. Buradan da bulunulan konum ve o konumdaki toplumun beklenti ve taleplerinin iş seçimimizde ne denli olduğunu oldukça ortaya koyan bir durumdur. Küçük İliçlerde yaşayanlar için iş fikirleri başlıklı makalemizde sizler için özellikle döner ve çiğ köfte alanında bilgi sunmaya çalıştık:

  1. Anadolu’nun Her Yerinde Bitmeyecek Sektör “Döner”.. Ülkemizdeki yerli fast food anlayışının en cazip, talep edilir olan sektörüdür döner sektörü. Bu konuda çok fazla sermayeye de gereksiniminiz olmaz. Olan sermayenin belli kısmını da KOSGEB kredisi yoluyla devletin desteğiyle veya banka aracılığıyla kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Hepsinden de önemlisi eğer bu işi döner bayiliği ilanları yoluyla çözme işine giderseniz işinizi daha kolay kurmanız söz konusu olacaktır. İlçe samimiyeti şehir ortamına göre daha yüksek ve bu anlamda daha sade bir ticaret içeriğine açık özelliktedir dolayısıyla çocuğu yetişkiniyle mahaldeki dönercinin müdavimi olmak kaçınılmazdır elbet.
  2. Anadolu’nun Vazgeçilmezi Çiğ Köfte: Ticaret yaptığınız yerin dinamiklerine hakim olmanız oldukça önemli. Küçük bir ilçede ticaret yapmaya karar verdiyseniz değerlerimizin ve toplum olarak alışkanlıklarımızın ve bulunduğunuz ilçenin taleplerine duyarlı olmanız lehinize olacaktır. Ama çiğ köfte alanında bir ticaret ise kafanızdaki hiç düşünmeden hemen işe girişmenizde fayda vardır. Özellikle çiğ köfte bayiliği ilanları ile temasa geçip birçok bilgi ve ilgili desteği sağlamanız da özellikle işi ilk defa yapacaksanız sizlere oldukça artı sağlayacaktır. Çiğ köfte tüm toplumuzun neredeyse damak tadı olarak yerleşmiş bir gıda türü. Çiğ köfte özellikle küçük yerleşkelerde Anadolu kültürünü sofrada ve damak kültüründe muhafaza edildiği yerlerdir.

Leave a Reply