SUNA DUMANKAYA ÜRÜNLERİ İLE GÜZELLEŞİN

Suna Dumankaya 1958 senesinde Van’da dünyaya gelen bir bilim insanıdır. Alanı bitkisel reçeteler üzerinedir. Bulunduğu yerde ve tarih içerisinde ilaçların henüz yetersiz olduğu gibi durumlardan ötürü, çareyi bitkilerle ve doğayla araması sonucu günümüzde Suna Dumankaya ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır.  Suna Dumankaya ,bitkilerle sağlık ve bitkilerle reçeteler gibi konular üzerinde alanında uzman bir kişidir. Aynı zamanda anneannesi dahil doğanın gücüyle insanların rahatsızlıklarına çözüm arayan ve aradığını bulan bir sağlık görevlisiydi hatta neferiydi de denilebilir. İlaçların bulunmadığı bir devirde ,doğanın gücü , bitkilerin özleriyle ,yağlarla insanları iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapan anneannesi tarafından bilgilendirilen Suna Dumankaya , günümüzde kendi ürünlerini satışa sunarak ,anneannesinin izinden gidip insanlara faydalı olmaktadır.

Bu bitkisel çözümler , bitkisel ilaçlar saç dökülmesinden selülit problemine hatta ve hatta kozmetik alanlara kadar uzanmaktadır. Oriflame gibi kozmetik şirketlerine bile fark ettiği söylenmektedir çünkü bitkisel çözümlerle süs ve estetik kaygının haricinde aynı zamanda şifamsı özellikleri de bulunduğu bilinmektedir.

Kozmetik Alanında

Suna Dumankaya oriflame gibi kozmetik alanda da kendi yolunu çizerek kendi markası olan SD (Suna Dumankaya ) yi piyasaya sürmüştür. Suna Dumankaya ürünleri tamamen doğadan , dalından ,doğal malzemelerden oluşmaktadır. Böylelikle birçok ülkeden uzmanlık belgesi almaya da hak kazanmıştır .

Suna Dumankaya yılların getirdiği tecrübeye ve donanımlı bilgisine dayanarak birçok mucizevi formüller ortaya çıkarmıştır ve buna ek olarak TV programlarına katılım göstermiştir. Tüm bunların haricinde Suna Dumankaya ürünleri hakkında da bilgiler yer alan Suna Dumankaya ‘nın yazmış olduğu kitaplar da mevcuttur.

Doğal Güzellik

Suna Dumankaya ürünleri arasında bulunan  her cilt tipine uygun bakım kremleri ve anti-aging ürünlere erişmek mümkündür. Bunun gibi birçok ürünün daha Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde üretimi yapılmaktadır. Stres durumlarında arınmayı kolaylaştıran yardımcı olan , sivilce önleyiciler ,kaş kirpik kremleri vs.  güzelleşmek mümkündür.

Evet ,Türkiye’nin ilk lokman hekimi olan Fatma Ökten’in torunu olan Suna Dumankaya ürünlerine sitelerinden ve eczanelerden ve ilgili yerlerden ulaşmak mümkündür.

Leave a Reply