YANDEX TOLOKA SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR ?

Yandex toloka sistemi ek iş yapmak isteyenler için ya da internetten para kazanmak isteyenler için mükemmel bir imkandır. Çünkü Yandex toloka , Yandex arama motorunda istenmeyen verileri ,istenmeyen sonuçları ,istenmeyen içerikleri elemek için oluşturulan bir sistemdir. İnternet üzerinden reklamlara tıklayarak internetten para kazanmak isteyenlerin yaptığı bu işle Yandex toloka kıyaslanacak olursa ,Yandex toloka kayıt yaptırıp burada iş bulmak daha avantajlı olacaktır. Çünkü ek iş olarak kullanılabilecek olan Yandex toloka sisteminden daha fazla ücret kazanılması mümkündür.

Yandex Toloka Nasıl Çalışıyor ?

Yandex’ in arama motoru sonuçlarında , yapay zekanın haricinde gerçekten insan gücü ve eli ve etkisiyle , kullanıcıların aradığı bilgilerle örtüşmeyen bilgileri elemeye yarayan Yandex toloka nasıl işlediği merak konusudur.

Kullanıcılarına sorunsuz işlemler ve bekledikleri sonuçları ulaştırmak isteyen Yandex Toloka sisteminin aynı zamanda Türkçe versiyonu da bulunmaktadır. Ek iş yapmak isteyenler de Yandex toloka kayıt yaptırıp bu sisteme dahil olup birkaç dolar kazanılması imkan dahilinde olabilmektedir.

Yandex Toloka makinenin ,bilgisayarın ,arama sonuçlarının algoritma hatalarının en aza indirgenmesi ve geçerli sonuçlar bulması için faydalanılan bir sistemdir. Sistem üyelerinin yaptığı değerlendirme ve sonuçları optimize ederek çalışmaktadır.  Kullanıcılar sistemde verilen görevleri yerine getirerek internet üzerinden para kazanmaktadır.

Nasıl Üye Olurum ?

https://passport.yandex.com/registration?mode=auth&retpath=https://toloka.yandex.com/tr/signup

bu siteye giriş yaparak Yandex Toloka kayıt yaptırmak mümkündür. Ödeme alırken herhangi bir problem yaşamamak adına bilgilerin girişi yapılırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Türkçe seçeneğini tercih ederek bu işlemleri gerçekleştirmek daha kolay olacaktır.

Yandex Toloka Görevleri

Yandex toloka da her an görevler bulmak mümkün değildir. Bu yüzden Yandex toloka yı yer işaretlerine ekleyip sık sık kontrol edip görev olup olmadığını görmek mümkündür.

Görevlerin neler olduğunu kesin olarak belirtmek mümkün değildir. Ayrıca görevler bile görevden göreve değişkenlik göstermektedir. Görevleri görmek için ‘i’ yazan kısma tıklayarak erişmek mümkündür.

Bu sistemde üyelerin ,başarı puanı gibi bir durumu da söz konusudur. Görevlerin istenildiği şekilde yerine getirilmemesi durumunda bu puan gerileyebilir dolayısıyla da görev alma işi azalabilmektedir.

Hiçbir şekilde görev alınamadığı durumlarda [email protected] sitesinden ilgili yerlerle irtibata geçmek ve soruna çözüm bulmak mümkündür.

Leave a Reply